Handel domenami – zajęcie dla każdego?

Zapewne do każdego z Was co jakiś czas docierają informacje dotyczące wysokiej sprzedaży domeny przez domainera. Coraz częściej pojawiają się również takie pojęcia jak giełda domen, przechwytywanie czy zakładanie opcji na domenę. Z początku może się wydawać, że to wszystko jest bardzo trudne, jednak prawda jest całkiem inna. Oczywiście nie każdy będzie w stanie zająć się handlem domenami na szeroką skalę, ale wszyscy mogą spróbować swojego szczęścia w tej dziedzinie. Nie da się ukryć, że Ci co zaczynali kilka lat temu są w o wiele lepszej sytuacji, warto natomiast zwrócić uwagę na ciągłe zmiany na rynku, które dają szansę każdemu na zaistnienie w świecie handlu domenami.

Handel domenami wymaga kapitału własnego.

Żeby rozpocząć działania na rynku domen, trzeba posiadać odpowiedni budżet na inwestycje. Przez wiele osób adresy internetowe są nazywane nieruchomościami XXI wieku i nie sposób się z tym nie zgodzić. Kapitał początkowy dla każdego będzie całkowicie indywidualną kwestią im większy tym lepiej, ale bez nabycia odpowiedniej wiedzy nie można porywać się na wysokie inwestycje, które mogą po prostu być całkowicie nieudane. Najważniejsza na samym początku jest nauka, której zadaniem staje się poznanie rynku oraz zasad panujących na giełdach domen. Warto poświęcić na to czas, żeby w przyszłości nie popełniać podstawowych błędów, mogących doprowadzić do sytuacji, w której nie da się odzyskać zainwestowanego kapitału.

Handel domenami – jak pozyskiwać domeny?

Domeny można zdobywać na kilka sposobów i każdy z nich charakteryzuje się innymi kosztami. Pierwszym z nich jest tak zwana podstawowa rejestracja wolnego adresu. Jest to oczywiście najtańsze rozwiązanie, jednak wśród wolnych domen nie ma zbyt wiele nazw, które mogą liczyć na finansowy sukces. Kolejnym sposobem jest odkupowanie domen od innych osób za pomocą na przykład giełdy domen. Tutaj ceny są naprawdę różne i czasami można natrafić na świetne okazje inwestycyjne. Do mówienie pozostaje jeszcze przechwytywanie domen oraz zakładanie opcji. Ale tego dowiecie się w następnym artykule. Zapraszam do śledzenia informacji – oraz zapoznania się z tym jak funkcjonuje najlepsza w Polsce giełda domen.

Kategorie: Kariera Domainera

3 Komentarze

kusowski · 3 listopada 2016 o 22:06

Korzystałem z aftermarket.pl i giełdy domen. Miałem do sprzedania całkiem ciekawą domenę – kończyłem biznes i pomyslałem, że dodatkowo zarobię na sprzedaży domeny (opłaconej jeszcze na 2 lata). Licytacja przyniosła zysk, którego się nie spodziewałem. Było sporo zainteresowanych, oczywiście wygrała najlepsza oferta.

    Grzegorz Czech · 4 listopada 2016 o 08:57

    Właśnie dlatego zawsze warto próbować sprzedać domenę, a nie ją po prostu zostawiać 🙂
    Praktycznie każda domena może okazać się wartościową inwestycją i wpasować się w aktualne zapotrzebowanie na rynku 😉

Monia · 4 listopada 2016 o 09:17

Tak domeny bez wątpienia są jak Pan napisał nieruchomościami XXI wieku 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *