Dobór odpowiedniej domeny

Udany biznes w sieci tak naprawdę rozpoczyna się od odpowiedniego dobrania domeny internetowej. Dlatego jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z biznesem w sieci to nie możesz pominąć najważniejszych rzeczy, o których tak naprawdę wszyscy zapominają. Sklep, blog czy strona firmowa muszą mieć odpowiedni adres, które później będzie kojarzył się tylko i wyłącznie z Twoją działalnością gospodarczą. W innym przypadku nawet przy ogromnych nakładach finansowych, uzyskanie zadowalającego efektu może być niemożliwe. Należy także pamiętać, że nazwa nie może być zbyt długa oraz trudna w wymówieniu. Proszę wyobrazić sobie sytuacje, że kontaktują się Państwo z potencjalnym klientem i wymówienie nazwy domeny jest na tyle trudne, że klient nie może zrozumieć, a co dopiero zapamiętać. Na pewno nie raz Państwo spotkali się już z taką sytuacją i nie skorzystali z oferty firmy o trudnej i długiej nazwie.

Domena z rynku wtórnego może być dobrym rozwiązaniem.

Poszukując dla siebie odpowiedniej domeny zapewne zauważą Państwo, że wiele z nich jest już zajęte. Na niektórych znajdują się strony internetowe natomiast inne widnieją na giełdzie i są po prostu na sprzedaż. Czasami można trafić na naprawdę dobrą domenę w niewysokiej cenie. Dlatego zapoznanie się z domenami z rynku wtórnego powinno być tutaj priorytetem. Jeżeli nie potrafią Państwo się tym zająć to wystarczy podpytać osób, które śledzą na bieżąco rynek domen. Oczywiście najbardziej wartościowe domeny generyczne nie są tanie, w wielu przypadkach ceny przekraczają 100 tysięcy złoty. Jednak niektóre domeny są jak najbardziej warte takiej ceny.

Domeny – co mogę dla Państwa zrobić?

Rynkiem domen interesuję się od kilku lat, dlatego posiadam doświadczenie potrzebne do dokonania odpowiedniego wyboru. Dzięki temu mogę poszukać dla Państwa odpowiedniego adresu oraz zająć się negocjacją jej ceny. Jeżeli budżet jest niski to postaram się wymyślić dostępną nazwę, które będzie idealnie pasowała do profilu Państwa działalności gospodarczej. Zły adres może zniszczyć w krótkim czasie cały potencjał Państwa firmy, dlatego tutaj należy naprawdę uważać.  Współpraca z profesjonalistami zawsze przynosi najlepsze efekty.

 

Zapraszam również do zapoznania się z handlem domenami – kariera domainera.

Dobieram domeny również jako partner w Agencji Interaktywnej Renoma – renoma.com.pl